Rozwiązanie na bałagan i nudę przy biurku

Brak motywacji? Zacznij od organizacji biurka!

Mimo zbliżających się wakacji większość dorosłych musi nadal męczyć się w upalnych biurach. Monotonia zadań i ciągły stres odbierają satysfakcję z życia i chęci do pracy. Może to być wina złej organizacji. Jeśli nie jesteś swoim szefem, prawdopodobnie nie masz możliwości do zmiany swojego planu dnia. Masz jednak możliwość reorganizacji swojego biurka. Z pomocą przychodzą przeróżne artykuły biurowe umożliwiające szybciej zaszufladkować wszystkie przedmioty, dokumenty i skupić się na pracy.

Małymi krokami, do celu!

Zacznij od wyrzucenia wszystkiego z szuflad. Według zasad Mari Kondo warto zacząć właśnie od tego. Uświadomi to skale bałaganu i ilości przetrzymywanych w nim rzeczy.

Odłóż rzeczy, z których korzystasz codziennie. Długopisy, papier, notes, laptop, drukarka – sam wiesz, bez czego się nie obejdziesz.

Wyrzuć niepotrzebne rzeczy i takie, które nie przydały Ci się w ciągu ostatniego roku.

Postaraj się zminimalizować ilość przyborów. Zapas długopisów na kilka lat i rozerwane segregatory to nie artykuły, które powinieneś codziennie widywać w swojej szafce. Postaw na prostotę i praktyczność.

Zaopatrz się w potrzebne pojemniki, zszywacze folie i segregatory. Wszystko, co ułatwi Ci organizację dokumentów. Zadbaj, aby każda rzecz miała swoje wyznaczone miejsce i trzymaj się tego. W razie potrzeby każdy pojemnik czy teczkę prawidłowo oznakuj.

Na koniec możesz umilić wygląd swojego biurka. Jeśli możesz postaw na nim małą roślinkę lub zdjęcie ukochanych osób.

Warto poświęcić chwilę czasu i przebrnąć przez ten nie dla wszystkich przyjemnych proces. Porządek i harmonia w miejscu pracy to podstawa efektywności i kreatywności. Pozbywając się niepotrzebnych rzeczy, odgradzamy swoją przestrzeń i mamy więcej energii na to co dla nas ważne. Oczywiście zawsze znajdzie się ktoś, kto woli pracować i uczyć się w tzw. artystycznym nieładzie, jednak małe porządki jeszcze nigdy nikomu nie zaszkodziły.